2-3/4" GRIND KNOTTED CUP .020 SS 5/8-11
714.33467
- UNSPSC 31171805
R637666264
R637666264
Delivery
In stock delivery from our warehouses.
2-3/4" GRIND KNOTTED CUP .020 SS 5/8-11 — 714.33467
- 3-1/2" KNOT STYLE CUP BRUSH STEEL 5/8-11 HOLE — 714.33000
- 3-1/2" KNOT STYLE CUP BRUSH SS 5/8-11 HOLE — 714.33001
- 2-3/4" GRIND KNOTTED CUP .020 SS 5/8-11 — 714.33467
IN-STORE
(Live stock shown is only for our stores located in Ontario.)
4 pieces in stock at Vaughan, ON as of 9:45 PM. Directions. Call: (289) 474-5447
6 pieces in stock at Mississauga, ON as of 9:45 PM. Directions. Call: (289) 562-1077
- In-store pickup - FREE
- Curbside pickup - FREE
- Same-day local delivery
Product Details
| Attribute | Value |
|---|---|
| Diameter | 2-3/4 in |
| Length | 7/8 in |
| Material | Stainless Steel |
| Arbor Hole | 5/8 in - 11 in |
| Wire Size | 0.020 in |
| Rotations Per Minute | 14000 rpm |
| EAN | 4052713979520 |
Features
High speed small grinder knot wire cup brush
Review(s)
2021-02-08
tres bien
2021-01-04
tres resistant
2020-12-21
tres bonne brosse, merci
2020-09-09
It works well for what I am using it for.
