3/8X0.683X0.094 SPLIT LOCK WSH GR5 ZN
442.38
- UNSPSC 31161801
R637662665
R637662665
Delivery
In stock delivery from our warehouses.
IN-STORE
(Live stock shown is only for our stores located in Ontario.)
500 pieces in stock at Vaughan, ON as of 9:00 PM. Directions. Call: (289) 474-5447
400 pieces in stock at Mississauga, ON as of 9:00 PM. Directions. Call: (289) 562-1077
- In-store pickup - FREE
- Curbside pickup - FREE
- Same-day local delivery
Product Details
| Attribute | Value |
|---|---|
| Compatible Screw Size | 3/8 in |
| Material Width | 0.141 in |
| Material Thickness | 0.094 in |
| Material | Steel |
| Finish | Clear Zinc |
| Grade | 5 |
| EAN | 4052713976260 |
Notices
More sizes and finishes available in OnDemand
Review(s)
2021-06-07
We use it in our central vacuum systems. very good quality.
2020-12-21
The quality, like all of the Wurth products, is very good. We use the product in the fabrication of our central vacuums
