SUPERSEAL PIN 1.5X0.8MM 22-20GA
0558.99579
- UNSPSC 39121409
055899579 005 100
055899579 005 100
Delivery
In stock delivery from our warehouses.
0 Review(s)
SUPERSEAL PIN 1.5X0.8MM 22-20GA — 0558.99579
- SUPERSEAL WIRE SEAL ORNG (16-12GA) DIA 3.4MM — 0558.991406
- SUPERSEAL WIRE SEAL YEL (14-12GA) DIA 3.4MM — 0558.99141
- SUPERSEAL WIRE SEAL RED (10-8GA) DIA 3.4MM — 0558.99142
- SUPERSEAL PIN 1.5X0.8MM 22-20GA — 0558.99579
- SUPERSEAL SOCKET 1.5MM 22-20GA — 0558.99580
- SUPERSEAL PIN 1.5X0.8MM 18-16GA — 0558.99581
- SUPERSEAL SOCKET 1.5MM 18-16GA — 0558.99582
- SUPERSEAL PIN 1.5X0.8MM 16-14GA — 0558.99583
- SUPERSEAL SOCKET 1.5MM 16-14GA — 0558.99584
IN-STORE
(Live stock shown is only for our stores located in Ontario.)
Not stocked in Vaughan, ON.
Not stocked in Mississauga, ON.
Product Details
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Pin |
| Wire Gauge | 22 – 20 GA (0.35 – 0.5) |
| Insulation Diameter | 1.2 - 1.6 mm |
| Seal Diameter | 3.4 mm |
| Plug | 1.5 mm |
| Material | CuSn |
| Surface | Sn (tinned) |
| EAN | 4048539705061 |
Review(s)
Product not yet rated.
