M10-1.25X25MM WAF14 MF FT FL HEX BOLT JIS 10.9 YZT
061.010.25 - UNSPSC 31161600
Not stocked in Vaughan, ON.
Not stocked in Mississauga, ON.
Product Details
Attribute Value
Diameter M10
Pitch 1.25 mm
Length 25 mm
Material Steel
Finish Yellow Zinc
Class 10.9
Thread Type Full Thread
Head Height 10.0 mm
Head Width Across Flats 13.75 - 14 mm
Flange Diameter 21.0 mm
Standards Met JIS B1189
Width Across Corners 15.51 mm
Body Diameter 9.85 - 10 mm
Flange Thickness 1.2 mm
Wrench Height 6 mm