M12-1.75X25MM MC FT HEX BOLT 10.9 BKPH DIN933
056.12.25 - UNSPSC 31161620
M12-1.75X25MM MC FT HEX BOLT 10.9 BKPH DIN933 M12-1.75X25MM MC FT HEX BOLT 10.9 BKPH DIN933
Delivery
No stock for delivery. -
0 Review(s)
IN-STORE
(Live stock shown is only for our stores located in Ontario.)
Not stocked in Vaughan, ON.
Not stocked in Mississauga, ON.
Product Details
Attribute Value
Diameter M12
Pitch 1.75 mm
Length 25 mm
Thread Length 25 mm
Material Steel
Finish Bare
Class 10.9
Thread Type Full Thread
Head Height 7.5 mm
Head Width Across Flats 19 mm