M5-0.8X50MM MC HEX BOLT 8.8 ZN ISO4017
057.5..50 - UNSPSC 31161620
M5-0.8X50MM MC HEX BOLT 8.8 ZN ISO4017 M5-0.8X50MM MC HEX BOLT 8.8 ZN ISO4017
Not stocked in Vaughan, ON.
Not stocked in Mississauga, ON.
Product Details
Attribute Value
Diameter M5
Pitch 0.8 mm
Length 50 mm
Thread Length 50 mm
Material Steel
Finish Clear Zinc
Class 8.8
Thread Type Full Thread
Head Height 3.5 mm
Head Width Across Flats 8 mm