SHEET METAL SCR DIN7976 HEX ZN 6.3 X 25
114.63.25
- UNSPSC 31161506
011463 25 005 50
011463 25 005 50
Delivery
No stock for delivery. -
0 Review(s)
SHEET METAL SCR DIN7976 HEX ZN 6.3 X 25 — 114.63.25
- SHEET METAL SCR DIN7976 HEX ZN 6.3 X 22 — 114.63.22
- SHEET METAL SCR DIN7976 HEX ZN 6.3 X 25 — 114.63.25
- SHEET METAL SCR DIN7976 HEX ZN 8.0 X 25 — 114.8..25
IN-STORE
(Live stock shown is only for our stores located in Ontario.)
Not stocked in Vaughan, ON.
Not stocked in Mississauga, ON.
Product Details
| Attribute | Value |
|---|---|
| Diameter | 6.3 mm |
| Length | 25 mm |
| Material | Steel |
| Finish | Clear Zinc |
| Head Type | Hex |
| Head Height | 4.8 mm |
| Head Width Across Corners | 10.95 mm |
| Head Width Across Flats | 10 mm |
| Standards Met | DIN 7976, ISO 1479 |
| EAN | 4024835996488 |
Customers Also Viewed
Review(s)
Product not yet rated.
