M5-0.8X20MM FT MC SOC CAP SCR A2 SS
094.5..20 - UNSPSC 31161518
M5-0.8X20MM FT MC SOC CAP SCR A2 SS M5-0.8X20MM FT MC SOC CAP SCR A2 SS
Not stocked in Vaughan, ON.
Not stocked in Mississauga, ON.
Product Details
Attribute Value
Diameter M5
Length 20 mm
Pitch 0.8 mm
Thread Length 20 mm
Material Stainless Steel
Material Grade A2
Thread Type Full Thread
Head Diameter 8.5 mm
Head Height 5 mm
Hex Drive Width 4 mm