1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS27"
712.131127 - UNSPSC 27111704
German Engineered
1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS27" 1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS27"
0 Review(s)
1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS27" — 712.131127
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS8 - OD — 712.131108
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS9 - OD — 712.131109
  • 1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS10" — 712.131110
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS11 - OD — 712.131111
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS12 - OD — 712.131112
  • 1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS13" — 712.131113
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS15 - OD — 712.131115
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS16 - OD — 712.131116
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS21 - OD — 712.131121
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS22 - OD — 712.131122
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS23 - OD — 712.131123
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS25 - OD — 712.131125
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS28 - OD — 712.131128
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS30 - OD — 712.131130
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS34 - OD — 712.131134
  • 1/2" socket wrench hexagon short SHORT-6PT-WS36" — 712.131136
IN-STORE
(Live stock shown is only for our stores located in Ontario.)
Not stocked in Vaughan, ON.
Not stocked in Mississauga, ON.
Product Details
Attribute Value
Type Hex Socket
Drive Size 1/2 in
Hex Size 27 mm
Length 44 mm
Tip Diameter 36.7 mm
Overall Diameter 32.2 mm
Tip Length 20 mm