3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS7/16IN
713.121206 - UNSPSC 27111704
German Engineered
3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS7/16IN 3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS7/16IN
Delivery
In stock delivery from our warehouses.
0 Review(s)
3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS7/16IN — 713.121206
  • 3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS1/4IN — 713.121201
  • 3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS5/16IN — 713.121203
  • 3/8" socket wrench hex short HEX-WS11/32IN - OD — 713.121204
  • 3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS3/8IN — 713.121205
  • 3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS1/2IN — 713.121207
  • 3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS9/16IN — 713.121208
  • 3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS19/32IN — 713.121209
  • 3/8" socket wrench hexagon short HEX-WS5/8IN - OD — 713.121210
  • 3/8" socket wrench hex short HEX-WS11/16IN - OD — 713.121211
  • 3/8" socket wrench hexagon short HEX-WS3/4IN - OD — 713.121212
  • 3/8" socket wrench hexagon short HEX-WS13/16" - OD — 713.121214
  • 3/8 inch socket wrench hexagon short HEX-WS7/8IN — 713.121215
IN-STORE
(Live stock shown is only for our stores located in Ontario.)
Not stocked in Vaughan, ON.
Not stocked in Mississauga, ON.
Product Details
Attribute Value
Type Hex Socket
Drive Size 3/8 in
Hex Size 7/16 in
Length 25.5 mm
Tip Diameter 16 mm
Overall Diameter 17 mm
Tip Length 8 mm