1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS13"
712.131113 - UNSPSC 27111704
German Engineered
1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS13" 1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS13"
Delivery
In stock delivery from our warehouses.
0 Review(s)
1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS13" — 712.131113
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS8 - OD — 712.131108
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS9 - OD — 712.131109
  • 1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS10" — 712.131110
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS11 - OD — 712.131111
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS12 - OD — 712.131112
  • 1/2" socket wrench hexagon short SHORT-HEX-WS14" — 712.131114
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS15 - OD — 712.131115
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS16 - OD — 712.131116
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS21 - OD — 712.131121
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS22 - OD — 712.131122
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS23 - OD — 712.131123
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS25 - OD — 712.131125
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS28 - OD — 712.131128
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS30 - OD — 712.131130
  • 1/2" socket wrench hex short SHORT-HEX-WS34 - OD — 712.131134
  • 1/2" socket wrench hexagon short SHORT-6PT-WS36" — 712.131136
IN-STORE
(Live stock shown is only for our stores located in Ontario.)
Not stocked in Vaughan, ON.
Not stocked in Mississauga, ON.
Product Details
Attribute Value
Type Hex Socket
Drive Size 1/2 in
Hex Size 13 mm
Length 36 mm
Tip Diameter 19.2 mm
Overall Diameter 23 mm
Tip Length 11 mm